Zbulohet shuma që Laçi do të marrë për kalimin në turin e dytë të Europa Leagues
Pëlqej
Laçi u kualifikua në turin e dytë të Europa Leagues pasi në minutat e fundit mposhti 1-0 skuadrën e Anorthosis.

Një fitore që rrit të ardhurat dhe përfitimet e klubit pasi për pjesëmarrjen në turin e parë, kurbinasit përfituan 240 mijë euro si shpërblim nga UEFA.

Ndërsa tani, me kaliminturin e dytë, në arkat e tyre përfundojnë edhe 260 mijë euro të tjera, duke çuar në 500 mijë euro totalin deri tani të fitimeve të klubit të Laçit.
Shtuar më 19/07/2018, ora 20:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori