Zbuloni 5 lojtarët më të paguar të Seria A
Mbrojtësi i Milanit, Leonardo Bonucci dhe sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain, kanë pagat më të larta në Serie A.

Sipas Gazzetta dello Sport, Bonucci te Milani merr një pagë prej 8 milionë euro, ndërsa pas tij vjen Higuain me 7.5 milionë euro.

Marrëveshjet mes klubeve dhe këtyre dy lojtarëve me bonuse mund ta ngjisin shifrën në 10 milionë euro.

Në vendin e tretë është Paolo Dybala me një pagë prej 7 milionë euro.

Në vendin e gjashtë është Douglas Costa që përfiton te Juventusi 6 milionë euro, aq sa përfiton edhe Gianluigi Donnarumma te Milani dhe e ka pagën e pestë më të madhe në Serie A.

Sa u përket trajnerëve Max Allegri është në krye me pagë prej 7 milionë euro.

As tij vjen Luciano Spalletti që te Interi paguhet 4 milionë euro në sezon.

Leonardo Bonucci (8 milionë euro)

Gonzalo Higuain (7.5 milionë euro)

Paolo Dybala (7 milionë euro)

Douglas Costa (6 milionë euro)

Gianluigi Donnarumma (6 milionë euro)

Shtuar më 07/09/2017, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori