Zbuloni formacionet e mundshme të finales Juventus - Lazio
Pëlqej
Juventus bëhet gati të sfidojë Lazion në super kupënb e Italisë. Sfida starton në 20:45 dhe do të luhet në stadiumin Olimpico.

Albeu.com iu sjell formacionet e fundshme të du ekipeve finaliste:

Juventus (4-2-3-1): 1 Buffon; 15 Barzagli, 4 Benatia; 3 Chiellini 12 Alex Sandro, 6 Khedira, 5 Pjanic; 7 Cuadrado 10 Dybala, 17 Mandzukic, 9 Higuain.

stol: 16 Pinsoglio, 23 Szczesny 26 Lichtsteiner 24 Rugani, 22 Asamoah 2 De Sciglio, 8 Marchisio 27 Sturaro, 30 Bentancur 11 Douglas Costa, 33 Bernardeschi 34 Kean.

Trajner: Allegri.
Jashtu: Pjaca.
Pezulluar: asnjëri

Lazio (3-4-2-1): 1 Strakosha; 13 Wallace, 3 De Vrij 26 Radu, 8 Basta, 16 Parolo, 6 Lucas Leiva, 19 Lulic, 18 Luis Alberto, 21 Milinkoviç-Savic, 17 Ndërtesa.

stol: 55 Vargic, 23 ëarriors, Hoedt 2, 4 Patric 77 Marusic, 5 Lukaku 11 Crecco, 96 Murgia, 25 Lombardi, 88 Di Gennaro, 20 Caicedo, Keita 14.
Trajner: Inzaghi.
Jasht: Anderson.
Pezulluar: Bastos /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2017, ora 15:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori