Zbuloni mesazhin motives të Alonsos për Alvaro Arbeloa
Xavi Alonso ka shkruar një mesazh përish shokun e tij tek Liverpool, Real Madrid dhe kombëtaren spanjolle.

Alonso e çon këtë mesazh pas dorëheqjes së Arbeloas nga futbolli. Në mesazhin e tij ai thotë:

"Për mua, duke folur për Alvaro Arbeloa nuk është vetëm një rast për të folur për një mik. Tani që ai është duke i thënë lamtumirë futbollit është e pashmangshme që mendoj përsëri për fillimet, kur takuam njëri-tjetrin në Anfield.
Ai arriti në Liverpool në heshtje, larg nga zhurma e vëmendjes. Ai fitoi në dhomën e veshjes me shpirtin e tij luftarak dhe besnikërinë e tij, duke demonstruar që nga dita e parë në vendin tonë dhe larg nga shtëpia gjithashtu.

Ne të gjithë e mbajmë mend ndeshjen në Camp Nou në Ligën e Kampionëve 2006/07. Nga ajo ditë ai u bë një nga ata lojtarë që të gjithë trajnerët dëshirojnë të kenë. Nga viti ynë në Liverpool në kohën tonë në Real Madrid, ne ishim të pandashëm, sepse ai ju ofron miqësinë e pakushtëzuar. Ai kurrë nuk u shqetësua nga ajo që thoshin të tjerët dhe ai gjithmonë ka qenë besnik ndaj bindjeve të tij. Ai kurrë nuk ka hezituar të mbrojë atë që ai beson dhe atyre që ai beson, e cila është arsyeja pse e admiroj aq shumë.

Ai tani po fillon një kapitull të ri në jetën e tij, por me mendjen e tij dhe me 'madrididizmin' e tij në lëkurën e tij, nuk kam asnjë dyshim se ai nuk mund të jetë në një vend më të mirë. Ky distinktiv dhe ky numër 17 janë të detyruar të ribashkohen herët a vonë.

Duke pasur parasysh të gjitha këto, unë gjithmonë do t'ju dua në ekipin tim, si në mënyrë profesionale ashtu edhe në jetë, si një iniciativë që nuk mund të negociohet." Shkrki mesfushori difensiv i tërhequr gjithashtu dhe ai këtë sezon nga futbolli. / albeu.com /
Shtuar më 24/06/2017, ora 18:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori