Ze Maria: Largohem me pengje nga Tirana
Trajneri i Tiranës, Ze Maria doli sot në një konferencë për të njoftuar largimin përfundimtar me nga skuadra e Tiranës. Ai u shpreh se ndihet fajtor për rezultatet e dobëta dhe se ndihet i zhgënjyer që nuk i kënaqi tifozët.

“E mbyllim ashtu si e nisëm. Një vit e 6 muaj më parë u takuam këtu. Është e drejtë që të largohem duke folur sërish me të gjithë, pa zgjedhur njërin apo tjetrin për intervistë. Sot jam i juaji, mund të bëni pyetjet që dëshironi. Ndërkohë falënderoj klubin, ju gazetarët, ishte një periudhë rritjeje në karrierën time, kam njohur njerëz që duan të mirën e këtij klubi.

Jam i kënaqur që kam qenë pjesë e kësaj familjeje dhe si në çdo familje, ka pasur probleme, gjëra të mira e jo të mira. Si në një martesë, kur ajo nuk shkon mirë kërkohet zgjidhje dhe ndonjëherë divorci është i domosdoshëm dhe tani momenti erdhi.

Një falënderim të veçantë për tifozët, më vjen keq që nuk i kemi pasur gjithnjë ë stadium, për probleme të tjera. Uroj të shihemi së shpejti, nuk e di ku. Shpresoj të kem lënë gjurmë pozitive në Shqipëri”, tha Ze Maria. /albeu.com/

Shtuar më 12/10/2018, ora 13:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori