Zevendesuesi i Montelas do të jetë një ish-milanist, por me shumë më pak eksperiencë
Pëlqej
Gennaro Gattuso mund të promovohet nga skuadra e të rinjve të Milanit në rolin e trajnerit të ekipit të parë nëse Vincenzo Montella humbet sot në Genoa. Kuqezinjtë kanë pësuar tre humbje të njëpasnjëshme të Serie A në Sampdoria, Roma dhe Inter, duke e bërë këtë ndeshje të sotme (e diel) një lojë për fitore të domosdoshme.

Drejtorët e klubit, Marco Fassone dhe Massimiliano Mirabelli kanë lënë shenjë se koha po mbaron për trajnerin Montella. Mediumit Il Giornale dhe Corriere della Sera sugjerojnë se klubi është i shqetësuar për të sjellë një trajner të ri në këtë fazë pasi do të shkaktonte më shumë vonesa dhe do të merrte edhe më shumë kohë për lojtarët për të adaptuar një mënyrë të re të lojës.

Gattuso njihet si futbollist që ka dhënë gjithçka për Milanin
Kjo është veçanërisht një çështje për të pëlqyerit e parë si Paulo Sousa ose Walter Mazzarri, të preferuarit për të ardhur në qoftë se Montella shkarkohet. Në vend të kësaj, klubi thjesht mund të kthehet te Gattuso – i cili është trajneri i ekipit të tyre të të rinjve Primavera – për të mbuluar boshllëkun për pjesën tjetër të sezonit.

Ndërkohë, tashmë ka një ndryshim për stolin e Milanit, siç thonë La Gazzetta dello Sport dhe Corriere della Sera, ku Rossonerët do të emërojnë pas 40 vjetësh dikë nga klubi i tyre si zëvendësues të trajnerit. Kështu, Gatusso do të ishte zëvendësuesi ideal për të pasuar Montellan nëse Milani humb ndeshjen e sotme ndaj Genoas. /Albeu.com/
Shtuar më 22/10/2017, ora 14:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori