E FUNDIT/ Aksident në Korçë, plagosen rëndë 4 persona
Futbollisti italian zgjedh Ronaldon para Messit
Bota e futbollit është e ndarë në dysh se cili është lojtari më i mirë në qarkullim, Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo. Lojtari i Juventusit, Federico Bernardeschi mendon se shoku i tij të bardhezinjtë, Ronaldo është lojtari më i miri në botë.

“E kam konsideruar Cristianon gjithmonë si më të mirin. Ai është një lojtar me personalitet të madh. Prezenca e tij është një shembull për të rinjtë. Mendoj se Reali ka humbur shumë cilësi me largimin e tij. Ronaldo e meriton “Topin e Artë”, pasi fitoi championsin dhe bëri një paraqitje të madhe në Kupën e Botës”, tha Bernardeschi. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2018, ora 11:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori