Zgjidhet mbrojtësi më i mirë i ndeshjeve të para të Champions League, suprizë?
Skuadra turke përveç triumfit si mysafire me rezultat 3-1 kundër Portos,ka bërë bujë të madhe edhe paraqitja e ish-mbrojtësit të Real Madridit, Pepe.

Ky i fundit ka bërë më së shumti ndërhyrje të sakta brenda zonës së vetë të rreptësisë se sa ndonjë mbrojtës tjetër gjatë xhiros së parë të ligës elitare evropiane për klube.

Pepe ka pasur 13 ndërprerjesulmeve të kampionëve portugez, të cilët arritën të realizonin vetëm një gol. Ndryshe, Besiktas ka tre pikë dhe është lider i grupit G ndërsa Monaco dhe Leipzig, secila ka nga një pikë. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2017, ora 11:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori