Zgjidhet përfundimisht e ardhmja e Ergys Kaçes
Pëlqej
Ergys Kaçe zgjidh përfundimisht çështjen e ekipit që do të aktivizohet për pjesën tjetër të sezonit. Ai do të mbetet te PAOK-u, pasi ka luajtur 26-të minuta në Kupën e Greqisë.

Futbollisti i Kombëtares nuk ka më mundësi të ndërrojë skuadër, pasi ka luajtur dy ndeshje kupe brenda një sezoni dhe ka shkuar te Viktoria Plzen.

Në këtë rast, rregullorja përcakton, se Kaçe nuk mund të ndërrojë më skuadër, duke mbetur pjesë e PAOK-ut për pjesën e mbetur të kampionatit.

Përfundimisht ka marrë fund historia e tij për një transferim të mundshëm, duke zgjedhur vetë fatin e tij, për të vazhduar te ekipi ku ai nisi karrierën e tij.
Shtuar më 12/01/2017, ora 09:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori