Zhgënjen Milani, shpëton nga humbja dhe nuk shkon më shumë se barazimi (VIDEO)

Milani nuk ka shkuar më shumë se barazimi 2-2 ndaj Spalit.

Kuqezinjtë hasën në shumë vështirësi në këtë ndeshje, me golin e barazimit të shënuar në minutën e 93′.

Vendasit patën një fillim shumë të mirë, kur pas 30 minutash panë vetën në dy gola epërsi.

Mattia Valoti shënoi për 1:0 në minutën e 13’, ndërsa Sergio Floccari në minutën e 30, dyfishoi rezultatin, me një super gol.

Nga minuta e 43’, SPAL luajti me një lojtar më pak, pas ndëshkimit me karton të kuq të Marco D’Alessandro.

Me një lojtar më tepër në fushë, Milan kishte një pjesë të dytë më të mirë, por për të marrë një pikë kundër SPAL, vuajti jo pak.

Ishte Rafael Leao që në minutën e 79′, ngushtoi në 2:1 epërsinë.

Në minutat shtesë të ndeshjes, Francesco Vicari shënoi autogol, për barazimin 2:2.

Pas 28 javës Milani mban vendin e 7 me 43 pikë
Shtuar më 01/07/2020, ora 23:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori