Zhvillohen ndeshjet e javës së dytë
Albeu.com
U zhvilluan ndeshjet e javës së dytë në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë. Skuadra e re në ligën e parë, Metalrugu në terren vendas kundër Napredokut luajti baraz pa gola.Rezultati i njëjtë ishte edhe në ndeshjen mes Sileksit dhe Milanos nga Kumanova. Renova nga Xhepçishti me rezultat minimal 1 me 0 në teren mysafir mposhti Pobedën, ndërsa Pelisteri arriti të mposhtë Turnovën me rezultat 3:1. Të shtunën Rabotniçki dhe Makedonija Gj.P. luajtën baraz 3 me 3 ndërsa skuadra e Vardarit këtë xhiro është e lirë.
Shtuar më 11/08/2008, ora 19:34
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori