Zhvillojë një sezon mahnitës, Ajaxi shpërblen Van de Beek
merkaton verore Donny Van de Beek ishte një nga emrat më të përfolur, me klube të mëdha që treguan interes për talentin e Ajax dhe pavarësisht se qëndroi në Eredivisie është Real Madrid që insiston ta afrojë në merkaton e dimrit ose për sezonin e ardhshëm.

Gjithsesi drejtuesit duke parë edhe sezonin e shkëlqyer të mesfushorit kanë vendosur të përmirësojnë kontratën e tij jo në kohëzgjatje pasi skadon në vitin 2022 por në përmirësimin e ndjeshëm të pagës, diçka e merituar prej Van De Beek.
Shtuar më 28/09/2019, ora 15:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori