Zidane: Bale është një lojtar i rëndësishëm për ne
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se Gareth Bale është një lojtar shumë i rëndësishëm për Real Madridin.

Ish-ylli i Tottenhamit, Bale, i cili vazhdon të jetë i lidhur me një kthim në ishull, e nisi nga stoli ndeshjen që Real Madridi fitoi 1-2 ndaj Paris Saint-Germainit për të kaluar në çerekfinale të Championsit.

“Gjëja më e rëndësishme është skuadra dhe lojtarët. I respektoj të gjithë lojtarët, edhe Gareth Bale”.

Ai tregoi arsyen pse e la anësorin në stol.

“Më duhet t’i zgjedh lojtarët dhe Gareth është lojtar vërtet i rëndësishëm dhe do të vazhdojë të jetë deri në fund”, përfundoi ai. /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2018, ora 18:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori