Zidane dënohet me 6 muaj pezullim?
Komisioni i garave në LFP mund të dënojë me gjashtë muaj pezullim nga detyra Zinedine Zidane, nëse zbulohet se trajneri i Real Madrid Castilla nuk e posedon licencën e nevojshme për të ushtruar këtë profesion, raporton "Marca".

Organi vendimmarrës i Federatës spanjolle është duke shqyrtuar denoncimin e bërë nga Cenafe (Qendra Kombëtare e Trajnerëve) që ka njoftuar se ish ylli i Real Madrid dhe Juventus nuk ka licencën e nevojshme për të qënë teknik i skuadrës së dytë të Realit.

Nëse shpallet fajtor, Zinedine Zidane mund të dënohet deri në gjashtë muaj me mosushtrim të profesionit të trajnerit. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2014, ora 15:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori