Zidane i përgjigjet Linekerit me atë postim kritik për Benzeman
Zinedine Zidane ka hedhur poshtë kritikat e fundit ndaj sulmuesit Karim Benzema.

Zidane uke folur përpara ndeshjes së Real Madrid kundër Eibar sot, dy herë fituesi i Champions Leagues i cili mbrojti sulmuesin e tij, ku Gary Lineker kritikoi francez me një postim të tij në Twitter, shkruan Albeu.com.

"Kritika e Lineker për Benzemën? Më shqetëson sepse njerëzit që e njohin futbollin, thonë se kjo është një turp. Për mua, kjo është më e mira në botë.
 
"Nuk e di nëse njerëzit e mendojnë këtë. Karim nuk do të shënojë 60 gola, por do të shënojë 25 ose 30 dhe do të ndihmojë shumë me 30 gola.
 
"Kjo më pengon mua, por ju nuk mund ta ndihmoni atë dhe unë mund t'ju siguroj se, për mua, ai është më i mirë si sulmues kryesor."
 
Benzema ka shënuar 182 gola që kur ka ardhur në "Santiago Bernabeu" në vitin 2009 nga Lyon. /albeu.com/
Shtuar më 22/10/2017, ora 16:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori