Zidane ia del në përmushjen e strategjive të veta, Mbappe nuk vjen
E ardhmja e Alvaro Morata është e bardhë, ndryshe nga ajo e Kylian Mbappe, e cila duket e destinuar të qëndrojë në Monako për të paktën një vit, pavarësisht nga përpjekjet më të mira të Real Madridit.

Morata, pavarësisht se dëshiron të largohet, ka qenë gjithmonë i vetëdijshëm se askund nuk është po aq i shquar sa Real Madrid, por spanjolli po kërkon më tepër futboll të rregullt për sezonin e ardhshëm. Zinedine Zidane megjithatë ishte gjithmonë ngurrues për ta lënë atë të largohej dhe ai i bëri të qartë ndjenjat e tij si lojtarit ashtu edhe Presidentit të klubit Florentino Perez. Kështu që u vendos që nëse një ofertë prej 90 milion eurosh nuk pranohet, ai nuk do të largohet, përecjell Albeu.com.

Që nga fillimi, Manchester United ishte favoriti për të nënshkruar me Moratën, por marrëdhëniet e tensionuara mes dy klubeve e bënë një marrëveshje të vështirë për tu arritur. Përpara se pala e vjetër e Traffordit të zgjidhte përfundimisht Romelu Lukaku. Më pas, në linjë hyri Chelsea, me Antonio Conte një admirues i madh i Moratas, por londinezët tani i kanë kthyer vëmendjen yllit të Borusias Pierre-Emerick Aubameyang.

Opsionet e Moratës, nuk ekzistojnë tani dhe Zidane duket se ka marrë pikërisht atë që ai donte. Qëndrimi i tij është pozitiv dhe ai është i vendosur për të vërtetuar vlerën e tij për Real Madridin dhe Spanjën përpara Kupës së Botës në Rusi. Situata tani në Madrid është ajo që trajneri i tyre donte që nga fillimi, të mbante skuadrën që fitoi Ligën e Kampionëve. /albeu.com/
Shtuar më 14/07/2017, ora 09:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori