Zidane: Juventusi nuk deshironte largimin tim
Pëlqej
Albeu.com
“Drejtorët e Juventusit mbanin një qëndrim negativ sa i përket transferimit tim. Raporti ndërmjet agjentit tim Alain Migliaccio dhe drejtuesve të klubit filloi të ‘thyhet’”, deklaroi Zidane.Legjenda e futbollit botëror, Zinedine Zidane, ka njoftuar se skuadra e Juventusit nuk kishte dashur ta shiste atë te Real Madridi në vitin 2001.

“Drejtorët e Juventusit mbanin një qëndrim negativ sa i përket transferimit tim. Raporti ndërmjet agjentit tim Alain Migliaccio dhe drejtuesve të klubit filloi të ‘thyhet’”.

“Pastaj ne folëm me D'Onofrion i cili kishte raporte të mira me Bettegan, Giraudon dhe Moggin, dhe intervenimi i tij ishte faktori kryesor që mundësoi largimin tim”.

Zidane është shitur te gjigantët spanjollë në vitin 2001 për një çmimi rekord prej afro 52 milionë euro.
Shtuar më 06/11/2008, ora 21:35
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori