Zidane krenar: Kemi eleminuar ekipet më të mira në botë
Real Madridi ka nxjerrë jashtë nga Uefa Champions Leahue edhe ekipin më të mirë gjerman, Bayern Munichun. Zinedine Zidane pas ndeshjes ka thënë se është ilumtur pasi skuadra e tij ka treguar se di tëmposhtë më të mirët në botë,ku më parë pati PSG dhe Juve.

“kemi luajtur kundër kubeve të mëdha, i njëjtë ka qenë edhe Juve, po ashtu edhe PSG.

“Jemi të lumtur pasi që i kemi mposhtur që të tria duke vuajtur”.

Trajneri e ka lavdëruar lojën e Karim Benzemas që shënoi dy herë në këtë përballje.

“Jam i lumtur për të, e meriton, ai e bëri diferencën. Kur loja mbyllet kështu është më mirë”.

“Navas bëri disa pritja të jashtëzakonshme në pjesën e parë”, deklaroi Zidane. /albeu.com/
Shtuar më 02/05/2018, ora 09:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori