Zidane mund të mos kishte qenë legjendë e Juventusit por e Unitedit nëse Ferguson do të vepronte si duhej
Pëlqej
Ish-drejtuesi i United Martin Edwards ka bërë të ditur se Manchester United nuk ka nënshkruar me Ziendine Zidanen, sepse Alex Ferguson nuk donte ta mërziste Eric Cantonan.

Zidane u transferua nga Bordeaux tek Juventus për tre milionë paund në vitin 1996 para se të kalonte te Real Madrid për 71 mln që ishte një shifër rekord në 2001.

Duke folur për “BBC”, ish-drejtori i klubit anglez Martin Edwards tha “Zidane dhe Eric luanin në të njëjtin pozicion dhe Alex mendonte se blerja e tij do të mërziste Cantonan. /albeu.com/Shtuar më 09/09/2017, ora 09:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori