Zidane optimist për Ceballon: Ke talentin e duhur për Realin
Dani Ceballos i është dhënë disa javë për të vendosur nëse do të jetë i Real Madrid, Barcelona apo një klub tjetër që do të paguajë klauzolën e lirimit prej 15 milionë eurosh.

Kryeqyteti spanjoll është ai që ka ndjekur afërsisht mesfushorin për më shumë se një vit dhe ata besojnë se do të bëjnë një marrëveshje me Real Betis së shpejti, jo rivalët e tyre katalanas. Me dhënien e largimit të James Rodriguez, finalisti i Kampionatit Europian nën 21 vjeç do t'i jepet një vend i caktuar në skuadrën e Zinedine Zidane, përvjell Albeu.com.

Trajneri dy herë i fituar nga Ligën e Kampionëve është serioz në lidhje me yllin aktual të Betis dhe është i bindur se do të fitojë minuta dhe se do të përshtatet, për shkak të talentit dhe aftësisë së tij për të punuar shumë. Los Blancos janë të vendosur të fluturojnë në Shtetet e Bashkuara këtë verë dhe francezi pret të shohë 20-vjeçarin në Los Anxhelos me shokët e tij La Rojita Marcos Llorente, Marco Asensio dhe Jesus Vallejo./albeu.com/

Shtuar më 07/07/2017, ora 15:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori