Zidane pritet të largohet në verë, ja pasuesi i francezit
Ky sezon ndoshta do jetë i fundit për trajnerin Zinedine Zidane në stolin Real Madridit.

Tekniku francez humbi dy kupa këtë edicion dhe Reali ka vendosur ta lejojë të jetë në stol së paku deri në fund të edicionit.

Sipas Bild, trajneri i Leipzig, Julian Nagelsmann është favoriti për të zëvendësuar Zidanne.

Menaxhmenti i Realit dëshiron të nis edicionin e ri me një trajner më të mirë nga ana teknike dhe janë mahnitur nga aftësia e Nagelsmann.

Nagelsmann është i lumtur te Leipzigu, mirëpo nëse ky interesim do bëhet më konkretë, atëherë ai do e konsiderojë të ardhmen.
Shtuar më 25/01/2021, ora 17:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori