Zidane "profesori" i Ozil
Legjenda franceze Zinedine Zidanë përveç rolit të tij në stafin teknik të klubit Real Marid, po merret edhe si "këshilltar" i lojtarëve.

I fundit që merr rekomandime nga Zizu ,është turko-gjermani Mesut Ozil.

"Mesut, ti e di që ke kapacitet të lartë. Shko në fushë dhe luaj lojën tënde, bëj të gjitha ato gjërat që di". është një prej këshillave të francezit drejtuar Ozilit.

Mesfushori i Real Madrid, Ozil tha se kur është në lojë dhe nuk jep maksimumin e tij, rikujton këshillat e Zinedine Zidanë dhe luan më qetë dhe më mirë. /albeu.com/
Shtuar më 03/11/2011, ora 11:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori