Zidane synon yllin e Liverpoolit
Realin e Madridit këtë sezon ka dështuar në të gjtha komenticonet duke humbur shkëlqim e dikurshëm.

Megjithatë rikhimi Zidane ka shtuar optimimizmin në kampin madrilen, ku tashmë presidenti Florentino Perez është i gatshëm ti plotësojë cdo dëshirë Zidane

Zidane do të ketë dorë të lirë në klub, dhe do të jetë ai që do të marri vendimet për futbollistët që do të afrohen në skuadër gjatë merkatos verore.


Kështu Reali ka hedhur sytë nga ylli i Liverpoolit Sadio Mane.

Në fakt interesi i teknikut për senegalezin, nisi që sezonin e shkuar, por mbeti pezull pas largimit të Zidan nga Reali. Megjithatë, tashmë francezi është sërish trajner i madrilenëve dhe mesa duket interesi për Mane, nuk ka ndryshuar.

Megjtihate nuk do të jetë e lehtë për Realin të shkëpusë një armë tepër të rëndësishme për Jurgen Klop, edhe pse Perez është i gatshëm të sakrifikojë për të plotësuar dëshirën e Zidan. /albeu.com/
Shtuar më 19/03/2019, ora 14:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori