Zidane thur elozhe për Benzema: Për mua sulmuesi francez më i mirë në histori
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është ndarë i kënaqur me paraqitjen e sulmuesit Karim Benzema ndaj Athletic Bilbaos.

Francezi realizojë dy gola në fitoren 3 – 1.

Zidane për Benzeman tha se është sulmuesi më i mirë francez në histori dhe këtë e dëshmojnë rekordet.

"Për mua Benzema është sulmuesi më i mirë në histori dhe këtë ai e dëshmon, më shumë se 500 ndeshje për Realin, gola, rekordet flasin vetë. Për mua është më i miri, kjo është e qartë", u shpreh ai.

Real Madridi momentalisht renditët në pozitën e tretë në tabelë me 26 pikë të tubuara, aq sa ka edhe lideri Real Sociedad./
Shtuar më 16/12/2020, ora 09:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori