Zidane tifoz me Marsellen: Shpresoj se mund ta mposhtin Atleticon
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, thotë se do të bëj tifo për Marsellen sot në finalen e Europa Leagues kundër Atletico Madrid.

Francezi u rrit duke mbështetur klubin nga Ligue 1 dhe shpreson se mund të mundë rivalët e tyre në Lyon.

"Unë shpresoj se ata mund të bëjnë diçka të mirë në finale ashtu siç jam dhe gjithmonë kanë qenë përkrahës", tha Zidane në një intervistë të UEFA-s.

"Kur isha i ri unë isha në stadiume e Marseilles, kështu që për këtë arsye i them të gjithëve më të mirën për finalen".

Trajneri i lindur në Marselle foli gjithashtu për rëndësinë e lojës dhe për qytetin e tij.

"Është absolutisht e pabesueshme për qytetin e Marselles dhe gjithashtu për klubin, sigurisht, dhe është e pabesueshme për lojtarët.

"Është një qytet futbolli që ka nevojë të përjetojë këto lloj emocionesh. Duke pasur parasysh atë që kanë bërë në të kaluarën, ata janë një klub i madh dhe ata luajnë në një finale të madhe", përfundoi Zidane. /albeu.com/
Shtuar më 16/05/2018, ora 18:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori