Zlatan mbetet Zlatan: Unë nuk do ta lejoja Messin të merrte penalltinë vendimtare
Zlatan Ibrahimovic ka treguar formë të mirë me Milanin këtë vit, duke arritur të shënojë 10 gola në Serie A.

Suedezi ka folur për ish-shokun e tij të skuadrës Lionel Messi në një intervistë me UEFA-n.

Ai u pyet se kush do ta gjuante penaltinë për ekipin e tij të ëndrrave, ku në skuadër ishin ai dhe argjentinasi.

"Unë do të merrja penalltitë, 100 për qind".

"Unë jam kapiteni [i këtij ekipi të ëndrrave], unë vendos kush i merr penalltitë".

"Unë do të gjuaja tre të parët, pastaj do t’i lija një, pastaj do të merrja tre të tjerët, pastaj do t’ia lija një atij", ishte përgjigjja e Ibrës.
Shtuar më 19/12/2020, ora 08:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori