"Zonja" përgatit një tjetër largim në fund të sezonit
Mbrojtësi Mehdi Benatia erdh si përforcim i madh i Juventusit në verën e vitit të kaluar por tashmë marokeni mund të zgjedhë që të largohet nga "Zonja e Vjetër".

Sipas burimeve të përditshmes gjermane “Kicker”, Juventus në fund të sezonit nuk do ta shfrytëzojë opsionin për blerjen e tij.

Arsyeja është e thjeshtë pasi Benatia nuk është pjesë e formacionit titullar dhe minutat në dispozicion të tij janë me pikatore kështu që të dy palët do të kërkojnë divorcin mes tyre. Kujtojmë që 29-vjeçari është transferuar në Torino në formë huazimi.
Shtuar më 24/01/2017, ora 10:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori