Zv. Presidenti i FIFA-s pranon ftesën për të vizituar Shqipërinë
Zv. Presidenti i FIFA-s pranoi me kënaqësi ftesën e Presidentit të FSHF-së për të vizituar Shqipërinë në një kohë shumë të shpejtë, gjatë punimeve të Kongresit të UEFA-s.

Ndërkaq, pas mesazhit zyrtar, Presidenti i FIFA-s përcolli urimet te Presidenti Duka për rizgjedhjen, por edhe për një proces zgjedhor me standarde dhe të vlerësuar maksimalisht.

Kualifikimi i Shqipërisë në Evropian, nominimi për finalen e Superkupës së Evropës, infrastruktura në hapa galopantë, përfshirja e Shqipërisë në shumë projekte, ka bërë që vendi ynë dhe vetë FSHF të ketë peshën e saj në imazhin evropian dhe botëror të futbollit./albeu.com/
Shtuar më 27/02/2018, ora 11:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori