Zvicrra mund Greqine ne terrenin e vet
Albeu.com
Greqia ka pësuara humbje në shtëpi nga Përfaqësuesja e Zvicrës me rezultat 1-2, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin e Dytë kualifikues.
Një penallti në fund të pjesës së parë (42’) e shndërruar në gol nga Frei ia dha epërsinë skuadrës mysafire.

Grekët arritën që në minutën 68 ta barazojnë rezultatin me anë të Chariesteas, mirëpo zviceranët e dëshironin më shumë fitoren dhe vetëm pas pesë minutash shënuan golin e dytë me anë të NKufo, i cili ishte edhe goli i rezultatit përfundimtar.

Në Grupin e Tretë, Republika Çeke ka shënuar fitore minimale kundër Sllovenisë, 1-0, me golin e Sionkos (61’).
Shtuar më 16/10/2008, ora 15:42
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori