Zyrtare: Abazaj largohet nga Anderlecht, firmos në Kroaci
Kristal Abazaj më në fund është bërë më një ekip të ri. Ai është transferuar në Kroaci tek skuadra e Osijek.

Shqiptari është huazuar nga belgët me të drejtë blerje në fund të sezonit nga klubi kroat.

Ai u transferua te Anderlecht në merkaton e verës, por hasi vështirësi të mëdha për gjetjen e një vendi titullari kjo për shkak të dëmtimive të njëpasnjëshme në fill të sezonit.

Ndërkohë me Osijek sezonin e kaluar ka luajtur dhe Eros Grezda para se të vinte tek Rangers në Skoci. /albeu.com/

Shtuar më 12/02/2019, ora 14:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori