Zyrtare, Arda Turan tek Atletico Madridi
Për të flitej për disa muaj rreth destinacionit të tij të ardhshëm, por tani u zyrtarizua transferimi i tij tek Atletico Madridi. Arda Turan tashmë është lojtar i Atletico Madridit pas akordit të arritur nga ekipet përkatëse.

Mesfushori, turku Arda Turan largohet nga Galatasaray i Fatih Terim për t'u transferuar në Spanjë tek Atletico Madridi ndërsa gjatë kësaj vere ishte spekuluar për një kalim tek Chelsea ku flitej se mund të futej në ofertën për Drogban.

Turan kaloi tek Atletico Madridi për 12 milion euro ku ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare dhe tani aventurën e tij do ta vazhdojë në kampionatin spanjoll./albeu.com/
Shtuar më 10/08/2011, ora 12:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori