ZYRTARE/ Arsenali ndërpret kontratën me mbrojtëson grek
Arsenali ka konfirmuar shkëputjen e kontratës se qendërmbrojtësit Sokratis.

Greku ka bërë 59 paraqitje për "Topçinjtë", ndërsa ka zhvilluar 12 ndeshje në Ligën e Evropës.

Arsenali përmes një komunikate bërë të ditur se kontrata është ndërprerë dhe lojtari është i lirë të gjejë skuadër tjetër.

"Duke bashkëpunuar nga afër me Sokratis dhe skuadrën, kemi vendosur të shkëpusim kontratën për arsye të njëjta.

Kjo i jep Papa lirinë në negociojë me klubin e ri dhe të rikthehet në aksion sa më shpejtë të jetë e mundur", shkruhej në komunikatë.
Shtuar më 20/01/2021, ora 14:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori