ZYRTARE/ Bale dhe Reguillon i bashkohen Tottenhamit
Fillimisht Tottenham zyrtarizoi mbrojtësin e Real Madrid i cili sezonin e fundit ishte hazuar te Valencia ndërsa vetëm pak momente parë ka zyrtarizuar edhe Gareth Bale.

Anësori uellsian ka zgjedhur të kthehet edhe një herë te Tottenham dhe kësaj radhe vjen si i dyti nga Real Madrid, pas Sergio Reguillon.

Bale kaloi një kohë të shkëlqyer me Real Madrid, por tashmë kthehet te Tottenham në formë huazimi për një sezon.

Kujtojmë se Bale kthehet në Londrën veriore shtatë vite pasi kalonte në Madrid.
Shtuar më 19/09/2020, ora 19:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori