Zyrtare: Barcelona paguan klauzolën e lojtarit U21
Barcelona ka aktivizuar klauzolën e blerjes në kontratën Gerard Deulofeu, klubi i Merseyside kanë konfirmuar.

Spanjolli i U21 u bashkua me Evertonin nga Camp Nou në vitin 2015, pas një huazimi të suksesshëm me klubin dy vjet më parë. Ai kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim në Serie A AC Milan, përcjell Albeu.com.

Gjatë dy stinave të tij me klubin e Premier Ligës, 23-vjeçari bëri 75 paraqitje dhe gjeti rrjetën tetë herë. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2017, ora 17:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori