ZYRTARE/ Belgjika rinovon kontratën me Roberto Martinez
Marrëveshja e mëparshme e Martinez skadonte këtë verë pas Euro 2020, e cila u shty deri në vitin e ardhshëm për shkak të pandemisë koronavirus.

Ish-menaxheri i Wigan dhe Everton tani do të mbetet në krye të Belgjikës për turneun e verës së ardhshme, si dhe Kupën e Botës në Katar vitin e ardhshëm.

"Për shkak të shtyrjes së EURO 2020 ne nuk mund ta përfundojmë bashkëpunimin tonë tani", tha Martinez, në një deklaratë të lëshuar nga Belgjika.

Martinez ndihmoi Belgjikën të fitonte vendin e tretë në Kupën e Botës 2018.
Shtuar më 20/05/2020, ora 11:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori