Zyrtare: Borussia Dortmund nënshkruan me Delaney
Borusia e Dortmundit ka kompletuar sot transferimin e mesfushorit të Werder Bremen, Tomas Delaney për shumën e 20 milionë eurove.

Sipas mediave gjermane, mesfushori ka nënshkruar kontratë me BVB për katër vite.

Borussia Dortmund gjithmonë shikon për lojtar top klas dhe danezi e ka këtë gjë”, ka thënë drejtori sportiv Michael Zorc për faqen zyrtare të klubit.

“Thomas Delaney është fizikisht dhe mentalisht i fort. Ai do ta pasuroi lojën tonë sidomos atë fizike”. /albeu.com/
Shtuar më 07/06/2018, ora 20:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori