ZYRTARE/ Dajaku largohet nga Bayerni, kjo është skuadra e re
Futbollisti kosovar Leon Dajaku ka gjetur klub të ri.

I riu ka firmosur kontratë gjysmë-sezoni me skuadrën e Union Berlinit.

Dajaku nga Bayern Munchen do të huazohet te klubi i Bundesligas, e cila do ta ketë të drejtën e blerjeskartonit të plotë në fund të këtij sezoni.

Këtë vit Dajaku ka luajtur 14 ndeshje, ka shënuar 3 herë dhe ka bërë një asistim.
Shtuar më 16/01/2021, ora 19:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori