ZYRTARE/ Dalin datat e Kupës së Italisë! Ja kur nis dhe mbaron
Lega Serie A, e cila do të zbulojë kalendarin e ri nga ora 12:00 ditën e mërkurë, por ka njoftuar gjithashtu datat e Kupës Italiane 2020/21: turneu do të fillojë të mërkurën">mërkurën 23 Shtator, katër ditë pas Serie A dhe do të përfundojë në 19 maj.

Më poshtë janë të gjitha datat e ngjarjes që përfshin të gjitha klubet profesioniste italiane të përfshira.

KUPA ITALIANE 2020/21, datat:

Raundi i parë i eliminimit të Mërkurën">Mërkurën 23/09/2020
Raundi i dytë eliminator të Mërkurën">Mërkurën 30/09/2020
Raundi i tretë eliminator të Mërkurën">Mërkurën 28/10/2020
Raundi i katërt të Mërkurën">Mërkurën 25/11/2020
Raundi i 16 të Mërkurën">Mërkurën 13/01/2021
Raundi i 16 të Mërkurën">Mërkurën 20/01/2021
Çerekfinalet e Mërkurë 27/01/2021
Gjysmëfinale (ndeshja e parë) e Mërkurë 10/02/2021
Gjysmëfinale (ndeshja e dytë) e mërkurë 03/03/2021
E mërkurë finale 19/05/2021

Shtuar më 01/09/2020, ora 18:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori