ZYRTARE/ Dikur lojtar i Barçës, nuk do ta besoni ku është transferuar sot Yaya Toure (FOTO LAJM)

Ish-mesfushori i Manchester City dhe Barcelonës, Yaya Toure, ka finalizuar transferimin e tij te skuadra kineze Qingdao Huanghai.

Toure pritej të tërhiqej nga futbolli, por futbollisti nga Bregu i Fildishtë këmbënguli se do të vazhdonte karrierën e tij në nivelin e dytë të futbollit kinez.

Por ajo që veçohet më së shumti është deklarata e tij e dhënë në vitin 2017, kur thoshte se kurrë nuk do transferohej në King.

Unë në Kinë? “JO… Unë gjithmonë them se nëse do të shkoj në Kinë unë do të përfundoja i zemëruar atje. A luan futboll sepse e dashuroni futbollin, apo luani sepse doni të bëni para?”, kishte thënë asokohe Toure.
Shtuar më 03/07/2019, ora 13:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori