Zyrtare: D.Villa humbet Euro 2012
Lajme të këqija për kombëtarenn e Spanjës në prag të kampionatit europian Euro 2012. Federata Iberike e Futbollit ka konfirmuar në një dalje të saj publike se sulmuesi i Barcelonës, David Villa nuk do të bëj pjesë në listën e trajnerit Vincente Del Bosque për në Poloni dhe Ukrainë.

Ish sulmuesi i Valencias u dëmtua në Botërorin e Klubeve me Barcelonën dhe nuk mundi të rekuperohej në kohë për të qënë pjesë e Europianit që starton më 8 qershor.

Kundërshtarët mund të qeshin pasi të gjithë e dimë rëndësinë e David Villas në kombëtaren spanjolle. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2012, ora 11:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori