Zyrtare/ Edhe një tjetër shqiptar luan në Itali
Një tjetër futbollist shqiptar do të luajë në Itali. 19-vjeçari Drilon Cenaj i është bashkuar skuadrës së Salernitanës.

Lajmin është konfirmuar klubi i Serisë B në të cilën konfirmon firmosjen e një kontrata 1-vjeçare.

“L’U.S Salernitana 1919 njofton afrimin e sulmuesit Drilon Cenaj (1997), duke siguruar prezencën e futbollistit për sezonin aktual sportiv”, njofton klubi italian.

Cenaj është pjesë e Shqipërisë U-19 dhe më herët, ka qenë pjesë e akademisë Pushkak në Hungari./Albeu.com/

Shtuar më 02/08/2016, ora 21:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori