Zyrtare: Fernando Alonso pensionohet nga Formula 1
Piloti spanjoll i McLaren, Fernando Alonso ka lajmëruar pensionimin e tij nga Formula 1 pas 17 viteve dhe herë fitimit të kampionit botëror.

Fernando Alonso është pensionuar nga Formula 1. Dy herë kampioni i botës nuk do të garoj më në vitin 2019, lajmëron McLaren.

Spanjolli do të përfuindoi karrierën e tij pas 17 viteve në Australian Grand Prix. Ai kishte fituar dy kampionate me Renaultin më 2005 dhe 2006.

37 vjeçari nga Oviedo, në veri të Spanjës e filloi karrierën e tij duke vozitur Bennetton dhe mandej vazhdoi me Minardi kurse ka vozitur edhe Renault, Ferrari dhe në fund McLaren.
Shtuar më 14/08/2018, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori