ZYRTARE/ FIFA vendos ku do luhet ndeshja Maqedoni-Kosovë
Federata Maqedonase e Futbollit vendosi që ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së Kombeve për kualifikimin në EURO 2020 Maqedoni e Veriut-Kosovë (26 mars) të luhet në stadiumin “Toshe Proeski” (Filipi II) i Shkupit.

Mediat vendase shkruajnë se FFM-ja do t’ia dërgojë propozimin UEFA-s për sfidën mes fqinjëve ballkanikë.

Nga ana tjetër, Federata Maqedonase e Futbollit shpërbleu skuadrën dhe stafin teknik të Maqedonisë së Veriut me 50 mijë € për renditjen në vendin e tretë në Grupin G për eliminatoret e 2020.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook :
Shtuar më 18/12/2019, ora 20:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori