ZYRTARE: Ibra firmos kontratë të re me Milanin
Zlatan Ibrahimovic ka arritur marrëveshjen e rinovimit me Milanin. Klubi kuqezi e zyrtarizoi gjithçka me një postim në rrjetet sociale ku jep informacione në lidhje me marrëveshjen e re të klubit me suedezin.

“Milani është i lumtur të njoftojë se Zlatan Ibrahimovic ka rinovuar kontratën me klubin deri më 30 qershorin e 2021. Zlatan do t’i bashkohet trajnerit Pioli në stërvitje, ku do të kryejë stërvitjen e parë për këtë sezon“, – shkruhet ndër të tjera.

Suedezi po rezistonte, pasi menaxheri i tij Mino Raiola i zgjati së tepërmi bisedimet me “Djallin”. Zlatan rikthehet si lideri i Piolit dhe do të mbajë peshën kryesore të sulmit në skuadër.

Shtuar më 31/08/2020, ora 21:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori