Zyrtare: Ish-trajneri i Milanit, ulet në stolin e Fiorentinës
Vicenzo Montella është zyrtarisht trajneri më i ri i Fiorentinës.

Italiani ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2021 duke zëvendësuar të vetëlarguarin Stefano Piolin.

Kjo do të jetë hera e dytë që Montella Montella do të drejtojë Fiorentinën, pasi pasi ai e ka drejtuar dhe më parë për 3 sezone nga viti 2012 dhe 2015.

Ndërkohë ndeshja e parë e Montellas do të jetë në Artemio Franchi ndaj Bolognas./albeu.com/
Shtuar më 10/04/2019, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori