ZYRTARE/ FSHF sjell në Shqipëri një finale të madhe Evropiane
Zyrtare: Juventusi shet Sturaron te Genoa
Stefano Sturaro është lojtar i Genoas. Mesfushori në fakt u transferua te kuqeblutë gjatë merkatos të janarit por tashmë është bërë zyrtare, shkruan Albeu.com


Deklarata e Juventusit: "Juventus Football Club” njofton se, pas paraqitjes së kushteve të kontratës është marrë detyrimi përfundimtar i blerjes nga Genoa i lojtarit Stefano Sturaro kundrejt shumës prej € 16.5 milion euro e cila do të paguhet me këste në katër vitet e ardhshme".

Ndërkohë ky do të jetë një rikthim për Sturaron tek Genoa. Pasi më parë ai ka luajtur dhe në vitet 2012-2014. /albeu.com/
Shtuar më 06/02/2019, ora 13:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori