Zyrtare: Kanalies ne Real Madrid
Albeu.com
Real Madrid zyrtarisht nëpërmjet faqes zyrtare të saj realmadrid.com ka deklaruar blerjen e të riut nga Racing Santender, Kanalies. Real Madrid prej kohësh ka qenë në bisedime me ekipin e Racingut por tanimë janë marrë vesh edhe për detajet.Në faqen zyrtare të klubit shkruhet: "Real Madrid dhe Racing Santander kanë arritur një marrëveshje për transferimin e lojtarit në Bernabeo."

Kontrata që e lidhë lojtarin me Real Madridin për gjashtë sezonet e ardhshme nga 1 korrik 2010, ka një vlerë prej 5 milion ku Kanalies dhe për një sezon tjetër duhet të qëndroj në Racing në form huazimi.
Shtuar më 13/02/2010, ora 04:03
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori