Zyrtare: Klubi anglez shkarkon trajnerin Mauricio Pellegrino


Pëlqej
Klubi i Southampton ka njoftuar se ka shkakrkuar trajnerin Mauricio Pellegrino në drejtimin e klubit.

Edhe asisteni Carlos Compagnucci dhe asistenti i parë Xavier Tamarit, po ashtu kanë ndarë rrugët me klubin.

Klubi dëshiron t’i falënderojë Mauricion, Carlosin dhe Xavierin për punën e tyre që kanë bërë te Southamptoni, duke iu uruar shumë fat në të ardhmen”.

Klubi është duke punuar që ta sjell sa më parë trajnerin e ri”, thuhet në njoftimin e klubit.

Klubi i njohur rrezikon rënien pasi që është në pozitën e 17 me vetëm një pikë më shumë se Stoke dhe Crystal Palace. /albeu.com/
Shtuar më 13/03/2018, ora 00:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori