ZYRTARE/ Kobe Bryant pjesë e "Hall of Fame"
Ashtu siç ishte pritur, Kobe Bryant është bërë zyrtarisht anëtar i "Hall of Fame" në basketboll.

Legjenda e Lakers u rekrutua zyrtarisht të shtunën në Naismith Memorial Basketball Hall of Fame, së bashku me legjendat e NBA, Tim Duncan dhe Kevin Garnett.

Përveç tyre, në Hall of Fame u rekrutuan edhe katër trajnerë – Tamika Catchings, Rudy Tomjanovich, Eddie Sutton, Kim Mulkey dhe Barbara Stevens, si dhe një ekzekutiv i NBA, Patrick Baumann.

Kobe Bryant vdiq para se të emërohej si njëri ndër kandidatët për klasën e këtij vitit të Hall of Fame.
Shtuar më 04/04/2020, ora 19:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori