Zyrtare: Kompany firmos me skuadrën legjendare të Belgjikës (VIDEO)


Vincent Kompany vendosi të largohet nga Manchester City pas 11 vitesh. Por belgu tashmë ka gjetur shpejt skuadër të re.

Ai ka firmosur për skuadrën legjendare të Anderlechtit duke u rikthyer në këtë klub pas 13 vitesh ku ka qëndruar më parë nga viti 2003 deri në 2006.

Ndërkohë te klubi i madh grek ai do të mbajë dy pozicione si lojtar dhe si menaxher i klubit belg. /albeu.com/


Shtuar më 19/05/2019, ora 13:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori